Začalo to ako koníček

Dnes je to dlhoročná tradícia

Rybárstvo v génoch

Celý príbeh sa začal vtedy, keď bol Ing. Peter Marták (zakladateľ značky) ako bábätko v perinke. Jeho mama ho ukľudňovala klopkaním na stenu akvária a on bol ticho len vtedykeď pozeral ako v ňom plávajú rybky. 

Rybárstvo mal jednoducho v génoch. Jeho otec bol vášnivý rybár, člen rybárskeho zväzu a svojho syna brával na ryby, len čo sa postavil na nohy a od útleho veku sa začal venovať športovému rybolovu.

Od roku 1974 je členom Rybárskeho zväzu SR, v ktorom má miesto doteraz a pôsobí ako rybárska stráž.

Vysokoškolské vzdelanie v odbore Ichtyológia úspešne absolvoval na Mendlovej Univerzite v Brne v roku 19891spolu aj s manželkou Ing. Hanou Martákovou, ktorá je spoluzakladateľkou tejto rodinnej firmy. 

Syn Peter Marták ml. je súčasťou rodinnej firmy už od jeho študijných čias taktiež na Mendlovej Univerzite v Brne a neskôr City University of Seattle v Trenčíne. Pod jeho vedením je nie len obchodný styk s hotelmi a reštauráciami ale aj celý servis zabezpečujúci spokojnosť našich zákazníkov v špičkovej gastronómii.

  Dcéra Ing. Andrea Martáková po absolvovaní Vysokého Učení technického v Brne našla obľubu v IT a tento záujem preklopila do internetového obchodu, v roku 2019 spustila jeden z našich posledných projektov 

e-shop www.rybyspeciality.sk

 
Vysoká škola rybárstva
Zakladatelia P. Marták st. aj s manželkou sú úspešní absolventi Mendelovej Univerzity v Brne odbor rybárstvo.
Štátnym trénerom dorastu
Peter Marták st. bol štátnym trénerom dorastu a mužov v love rýb udicou - plávaná a významne sa podieľal pri výchove mladých rybárov pretekárov, ktorí dosiahli svetové prvenstvá.
Založil rybársky športový klub
Založený v Považskej Bystrici, ktorého členovia ako prví v histórii Slovenska obsadili 1. miesto na majstrovstvách sveta národov v love rýb udicou „plávaná".
Aktívne školí rybárov
Aktívne školí začínajúcich rybárov, robí výchovné a odborné školenia v oblasti rybárstva.
Pretekár v love na umelú mušku
Ak športovať, tak jedine rybárčinou. P. Marták st. je aktívnym pretekárom v love rýb na umelú mušku.
Predošlé
Ďalšie

Peter Marták st.

zakladateľ Ryby-Špeciality

V otcových šlapajách
Peter Marták ml. bol odmalička vedený k láske k tomuto remeslu. Teraz má vo firme na starosti obchod.
Pracuje v rodinnej firme
Peter začal pre rodinnú firmu pracovať hneď ako to bolo možné od svojich 18-tich rokov.

Peter Marták ml.

obchodný zástupca

20140425-0218-orezane

Od roku 1990

V oblasti gastronómie sme si za tie roky vybudovali svoje pevné miesto. Náš úspech spočíva v základnej filozofii a prístupe k zákazníkovi. Našej klientele sa venujeme vždy iba osobne, od odborného poradenstva cez sortiment až po dovoz k zákazníkovi.

Rodinná firma

Sme menšia rodinná firma, no s veľkým srdcom k rybám. Zakladatelia sú úspešní absolventi Mendelovej Univerzity v Brne odbor rybárstvo.

Na trh dávame svoje meno, ktoré nás reprezentuje. Každý úspech nás teší, každá špeciálna požiadavka nás posúva dopredu.

Ryby, to nie je len náš spôsob obživy, je to náš životný štýl.

Najvyššia kvalita

Ryby a výrobky ktoré predávame sa vyznačujú skutočne výnimočnou čerstvosťou a kvalitou. To, že u nás nájdete iba to najkvalitnejšie na trhu dokazujú aj naši stáli zákazníci z radov tých najlepších hotelov a reštaurácií na Slovensku.

Spokojní zákazníci

Dôverujú nám špičky slovenskej gastronómie.