Začalo to ako koníček

Dnes je to dlhoročná tradícia

Rybárstvo v génoch

Sme malá rodinná firma no s veľkým srdcom k rybám.

Ryby, to nie je len náš spôsob obživy, je to náš životný štýl.

Celý príbeh sa začal vtedy, keď bol Ing. Peter Marták (zakladateľ značky) ako bábätko v perinke. Jeho mama ho ukľudňovala klopkaním na stenu akvária a on bol ticho len vtedykeď pozeral ako v ňom plávajú rybky. 

Rybárstvo mal jednoducho v génoch. Jeho otec bol vášnivý rybár, člen rybárskeho zväzu a svojho syna brával na ryby, len čo sa postavil na nohy a od útleho veku sa začal venovať športovému rybolovu.

Od roku 1974 je členom Rybárskeho zväzu SR, v ktorom má miesto doteraz a pôsobí ako rybárska stráž.

Vysokoškolské vzdelanie v odbore Ichtyológia úspešne absolvoval na Mendlovej Univerzite v Brne v roku 19891spolu aj s manželkou Ing. Hanou Martákovou, ktorá je spoluzakladateľkou tejto rodinnej firmy. 

Syn Peter Marták ml. je súčasťou rodinnej firmy už od jeho študijných čias taktiež na Mendlovej Univerzite v Brne a neskôr City University of Seattle v Trenčíne. Pod jeho vedením je nie len obchodný styk s hotelmi a reštauráciami ale aj celý servis zabezpečujúci spokojnosť našich zákazníkov v špičkovej gastronómii.

  Dcéra Ing. Andrea Martáková po absolvovaní Vysokého Učení technického v Brne našla obľubu v IT a tento záujem preklopila do internetového obchodu, v roku 2019 spustila jeden z našich posledných projektov 

e-shop www.rybyspeciality.sk

 
Vysoká škola rybárstva
Zakladatelia P. Marták st. aj s manželkou sú úspešní absolventi Mendelovej Univerzity v Brne odbor rybárstvo.
Štátnym trénerom dorastu
Peter Marták st. bol štátnym trénerom dorastu a mužov v love rýb udicou - plávaná a významne sa podieľal pri výchove mladých rybárov pretekárov, ktorí dosiahli svetové prvenstvá.
Založil rybársky športový klub
Založený v Považskej Bystrici, ktorého členovia ako prví v histórii Slovenska obsadili 1. miesto na majstrovstvách sveta národov v love rýb udicou „plávaná".
Aktívne školí rybárov
Aktívne školí začínajúcich rybárov, robí výchovné a odborné školenia v oblasti rybárstva.
Pretekár v love na umelú mušku
Ak športovať, tak jedine rybárčinou. P. Marták st. je aktívnym pretekárom v love rýb na umelú mušku.
Previous
Next

Peter Marták st.

zakladateľ Ryby-Špeciality

V otcových šlapajách
Peter Marták ml. bol odmalička vedený k láske k tomuto remeslu. Teraz má vo firme na starosti obchod.
Pracuje v rodinnej firme
Peter začal pre rodinnú firmu pracovať hneď ako to bolo možné od svojich 18-tich rokov.

Peter Marták ml.

obchodný zástupca

20140425-0218-orezane

Od roku 1990

V oblasti gastronómie sme si za tie roky vybudovali svoje pevné miesto. Náš úspech spočíva v základnej filozofii a prístupe k zákazníkovi. Našej klientele sa venujeme vždy iba osobne, od odborného poradenstva cez sortiment až po dovoz k zákazníkovi.

Rodinná firma

Sme menšia rodinná firma, ktorej zakladatelia sú úspešní absolventi Mendelovej Univerzity v Brne odbor rybárstvo. Na trh dávame svoje meno, ktoré nás reprezentuje. Každý úspech nás teší, každá špeciálna požiadavka nás posúva dopredu.

Najvyššia kvalita

Ryby a výrobky ktoré predávame sa vyznačujú skutočne výnimočnou čerstvosťou a kvalitou. To, že u nás nájdete iba to najkvalitnejšie na trhu dokazujú aj naši stáli zákazníci z radov tých najlepších hotelov a reštaurácií na Slovensku.

Spokojní zákazníci

Dôverujú nám špičky slovenskej gastronómie.